Dermatolog o AZS i innych chorobach dermatologicznych w radiu Gdańsk

O popularnie występujących chorobach dermatologicznych w audycji Bądź Zdrów w Radiu Gdańsk mówiła dr hab. Magdalena Trzeciak, prof. GUMed, specjalistka alergologii, dermatologii i wenerologii z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UCK.

Jak przekonuje w wywiadzie na antenie radia Gdańsk: „(…) Atopowe zapalenie skóry AZS to choroba na którą w Polsce, jak podają organizacje pacjentów, cierpi około 700 tys. osób. Z kolei trądzik pospolity dotyczy 85% chłopców i 80% dziewcząt a także znacznej grupy osób dorosłych.”

„Chorują już niemowlęta, nawet trzymiesięczne. Chorują dzieci młodsze i młodzież, a także osoby dorosłe. Choroba wiąże się z pojawieniem się na skórze zmian powodujących świąd, który nie pozwala spać w nocy, skupić się na lekcjach w szkole i pracować. Jeśli dziecko ma silny świąd, w nocy nie śpi cała jego rodzina” – tłumaczyła prof. Trzeciak. 

Lekarka wyjaśniała dlaczego ważne jest stosowanie emolientów i co tak naprawdę powoduje problemy skórne pacjenta. Mówiła na czym polega rozpoznanie choroby i jej leczenie, w tym nowoczesnymi preparatami biologicznymi. W audycji mowa była też o trądziku pospolitym. Specjalistka tłumaczyła dlaczego nie powinno się przesuszać skóry trądzikowej, wyciskać zmian grudkowych oraz dlaczego należy podjąć leczenie tej choroby. 

Całość audycji dostępna na stronie Radia Gdańsk: https://radiogdansk.pl/audycje-rg/badz-zdrow/item/137314-dermatolog-z-powodu-azs-u-dziecka-w-nocy-moze-nie-spac-cala-jego-rodzina

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.