DERMABUS – bezpłatna diagnostyka łuszczycy

DERMABUS czyli bus medyczny, dotrze do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog przebada pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca, chętni otrzymają informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia i profilaktyki łuszczycy.

Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, która w pierwszym etapie akcji wraz z Firmami wspierającymi planuje odwiedzić osiem miast: Tarnów, Rybnik, Wałbrzych, Częstochowa, Włocławek, Gorzów, Słupsk i Radom.

Pierwszym z miast, w których pojawi się DERMABUS jest Tarnów. Mobilny punkt zostanie zlokalizowany przy Placu Katedralnym 1 lipca w godzinach od 10.00 – 18.00. Osoby u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę.

Jak skorzystać?
Konsultacje w ramach projektu DERMABUS realizowane są bezpłatnie przez lekarza dermatologa, a osoby zainteresowane kwalifikowane będą na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji. Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów DERMABUSA uzyskać można na stronie www.dermabus.pl Ilość miejsc jest ograniczona.

Ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna DERMABUS realizowana jest pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Rzecznika Praw Pacjenta oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *