Łuszczyca: leczenie okolic szczególnych [WEBINAR]

Okolice szczególne zajęte łuszczycą takie jak głowa, dłonie, czy miejsca intymne, to bardzo poważny problem dla Łuszczyka. Podczas spotkania online z Webinarium z udziałem prof. Ireny Waleckiej – Konsultanta wojewódzkiego ds. dermatologii i wenerologii województwa mazowieckiego, Kierownik Kliniki Dermatologii CSK / MSWiA w Warszawie padły odpowiedzi na pytania, jak skutecznie radzić sobie w takiej sytuacji.

Od stycznia b.r. istnieje możliwość leczenie biologicznego okolic szczególnych w ramach programu lekowego umiarkowanej i ciężkiej łuszczycy plackowatej: „W przypadkach, w których zmiany łuszczycowe zajmują miejsca szczególne, takie jak:- skóra owłosiona głowy lub- twarzy lub- okolic narządów płciowych lub- rąk lub stóp lub- paznokci, decyzją Zespołu Koordynacyjnego do Spraw Leczenia Biologicznego w Łuszczycy Plackowatej, pacjent może być zakwalifikowany do leczenia biologicznego w przypadku niespełnienia części kryteriów opisanych w programie, jeśli leczenie jest zgodne z aktualnie obowiązującymi rekomendacjami oraz wiedzą medyczną.”

Więcej informacji nt. leczenia łuszczycy w przypadku miejsc szczególnych, znajdziesz w webbinarze udostępnionym na Fan Page Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS:

https://www.facebook.com/AmicusFundacja/videos/551700872927817

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.