Nie traktuj łuszczycy powierzchownie

„Nie traktuj łuszczycy powierzchownie” to hasło przewodnie ciekawej kampanii społecznej, zorganizowanej przez fundację „Żyjmy Zdrowo”. Na potrzeby kampanii przygotowano m.in. edukacyjną stronę WWW, oraz serię filmów, które mogą zainteresować zarówno Łuszczyków, jak i osoby z ich bliskiego otoczenia. 

Jak podają źródła, fundacja „Żyjmy Zdrowo” istnieje od 2001 roku. Celem fundacji jest podnoszenie jakości życia Polaków poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz krzewienie szeroko rozumianej edukacji prozdrowotnej. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizowanie i finansowanie imprez sportowych i rodzinnych, mających za zadanie wypromowanie zdrowego, higienicznego i aktywnego stylu życia.

To właśnie fundacja „Żyjmy Zdrowo” odpowiada za program edukacyjny „Nie traktuj łuszczycy powierzchownie”. Program powstał pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz krajowego konsultanta ds. dermatologii i wenerologii. Jego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa i pacjentów o wieloaspektowej naturze łuszczycy.

W ramach programu została uruchomiona strona internetowa www.coukrywaskora.pl, na której pacjenci mogą uzyskać przydatne informacje na temat chorób współtowarzyszących w łuszczycy, a także uzyskać informacje na temat ośrodków, w których możliwe jest otrzymanie pomocy dermatologów w określeniu czy pacjent kwalifikuje się do leczenia biologicznego.

Warto także zajrzeć na kanał YouTube fundacji, na którym regularnie publikowane są ciekawe filmy o tematyce około łuszczycowej.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.