Wspieraj projekt #JestemBiedronką

Realizowany za pośrednictwem mediów społecznościowych projekt #JestemBiedronką, to ciekawa inicjatywa skierowana do osób chorych na łuszczycę. Inicjatywa początkowo skupiająca się na publikacji zdjęć Łuszczyków, szybko przekształciła się w prężnie rozwijającą się, internetową społeczność, działającą na rzecz poznania, zrozumienia, oraz samo-akceptacji łuszczycy. 

Oto jak założenia projektu #JestemBiedronką, przedstawili sami autorzy akcji:

Odbiór społeczny łuszczycy stygmatyzuje chorych, a wokół niej samej powstaje wiele krzywdzących stereotypów. Jest to schorzenie uwarunkowane genetycznie, uaktywniające się u coraz większej liczby osób, niezależnie od płci czy wieku. Niewiedza w kwestii specyfiki tej przypadłości prowadzi do traktowania jej jako „choroby wstydliwej”, dlatego warto zwiększać ogólną wiedzę na temat łuszczycy. Dlatego też, chcemy zaprezentować serię zdjęć,różnych historii oraz ciekawostek, które pokażą ją w kompletnie innym świetle.

Od czasu uruchomienia projektu, na profilach w mediach społecznościowych powiązanych z #JestemBiedronką, pojawiły się liczne zdjęcia modelek, prezentujące swoje zmiany łuszczycowe. Publikowane w ramach projektu zdjęcia, często prowokowały śledzących profil Łuszczyków, do przełamania związanego z chorobą tabu, i publikacji w komentarzach swoich osobistych zdjęć. Z czasem, na profilach społecznościowych powiązanych z akcją #JestemBiedronką, zaczęły pojawiać się także cenne informacje na temat łuszczycy, oraz sposobów jej leczenia. Osoby odpowiedzialne za akcję, organizują oraz wpierają także liczne projekty, mające dopomóc w przełamaniu wstydu związanego z chorobą.

Warto zapoznać się bliżej z akcją #JestemBiedronką, a także wspierać, oraz uczestniczyć w społeczności z nią powiązaną. Więcej informacji na temat projektu, znajdziecie na oficjalnym Fan Page #JestemBiedronką na Facebook: https://www.facebook.com/JestemBiedronka/ . Akcję można także wspierać / śledzić za pośrednictwem Instagrama, oraz You Tube, do czego gorąco namawiamy. Autorom akcji #JestemBiedronką gratulujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.