Alternatywne sposoby na Łuszczycę

Zwykle na łuszczycę przepisuje się sterydy, ale tych nie powinno się stosować przewlekle ze względu na możliwość wystąpienia poważnych skutków ubocznych leczenia. Dlatego warto znać także domowe sposoby, które, choć nie wyleczą łuszczycy, to jednak złagodzą jej przykre objawy.

Maseczka z awokado

Jeśli potrzebujesz ekstra nawilżenia, świetnie nada się do tego awokado – a to dzięki zawartości kwasów tłuszczowych. Żeby wzbogacić je o działanie przeciwzapalne, dodaj do mikstury rumianek. Kwiaty rumianku zalej wrzątkiem i gotuj kilka minut, następnie po ostygnięciu zmiksuj z awokado (oczywiście po uprzednim obraniu go i pozbyciu się pestki). Taką maseczkę nałóż na łuszczącą się skórę na kwadrans i spłucz ciepłą wodą. Zabieg tego typu, wykonywany raz lub dwa razy w tygodniu, powinien przynieść ulgę.

Tonik z octu jabłkowego

Od wieków znane są właściwości lecznicze i pielęgnacyjne octu jabłkowego, który na skórę działa odkażająco i kojąco. W przypadku łuszczycy ulgę przyniesie przecieranie skóry lub robienie okładów z toniku z octu jabłkowego. 1/4 szklankę octu wymieszaj z 3/4 szklanki wody i gotowe. Taka mikstura ograniczy swędzenie chorej skóry.

Tonik z octu jabłkowego łagodzi objawy łuszczycy.

Terapia słońcem

Statystyki pokazują, że promieniowanie słoneczne przynoszą ulgę prawie 80% chorych na łuszczycę. W zależności od tego, na co akurat pozwala pogoda, wychodź na dwór, gdy jest słonecznie i wystawiaj na jego działanie jak największą powierzchnię skóry. Musisz oczywiście pamiętać, żeby nie narazić się na oparzenia. Promienie słoneczne spowodują, że wykwity chorobowe na skórze zmniejszą się. Zimą natomiast, możesz się wspomagać suplementacją witaminą D, której niedobór często się stwierdza u cierpiących na łuszczycę.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.