Alternatywne sposoby na Łuszczycę cz.2

Poprzedni, opublikowany na blogu wpis: „Alternatywne sposoby na Łuszczycę”, spotkał się ze sporym zainteresowaniem czytelników. Dlatego właśnie chcemy zaprezentować wam kolejne, alternatywne sposoby na łuszczycę.

Aloes

Aloes jest nieoceniony w walce z chorobami skóry, w tym także łuszczycy. Zawiera enzym, który wykazuje silne działanie antybiotyczne. W zależności od stopnia dotknięcia łuszczycą, roślina ta przyspiesza gojenie skóry i regenerację chorego naskórka. Aloes działa także nawilżająco. Aby samemu przyrządzić żel z aloesu, potrzebujesz rośliny aloesu i 450 mg sproszkowanej witaminy C. Najpierw odłam zewnętrzne liście i obierz je z zewnętrznej powłoki nożem. To, co zostanie po obraniu, włóż do wysokiego naczynia i rozdrobnij blenderem aż uzyskasz mazistą konsystencję żelu. Do niej dodaj witaminę C i wymieszaj. Żel z aloesu przechowuj w szklanym, zamykanym naczyniu w chłodnym miejscu przez kilka miesięcy.

Higiena

Owszem, woda wysusza skórę, ale właściwa higiena to podstawa w walce z objawami łuszczycy. Zapomnij o mydle! Do mycia używaj specjalnych emulsji przeznaczonych do pielęgnacji chorej skóry – najlepiej używaj specjalistycznych dermokosmetyków na łuszczycę. Wybieraj prysznic zamiast długich kąpieli, chyba, że chcesz zrobić sobie kąpiel z leczniczymi olejkami, o których pisaliśmy. Nie myj ciała gąbką ani nie podrażniaj peelingami. Za to po prysznicu zawsze dobrze natłuszczaj skórę.

Odpowiednia pielęgnacja i higiena skóry łuszczycowej, może znacznie ograniczyć występowanie zmian. Pomóc mogą m.in. specjalistyczne dermokosmetyki na łuszczycę.

Łopian

Łopian to stosunkowo powszechna w Polsce, i łatwo rozrastająca się roślina, która jak się okazuje, jest bardzo dobra na skórę dotkniętą łuszczycą. Prozdrowotne działanie łopian zawdzięcza zawartości steroli roślinnych, soli mineralnych, witaminy A, C i E oraz olejków eterycznych. Działa antybiotycznie i łagodząco. W sklepach zielarskich i aptekach znajdziesz olej z korzenia łopianu, którym możesz przecierać chorą skórę. Alternatywnym rozwiązaniem jest zrobienie samemu mazi łopianowej. Potrzebujesz dwóch łyżek drobno startego korzenia łopianu, które zalewasz szklanką letniej, przegotowanej wody. Zostawiasz na kilka godzin, aby roślina napęczniała. Następnie powstałą w ten sposób masę przetrzyj przez drobne sitko i wymieszaj z kilkoma łyżeczkami oleju lnianego. Maź przechowuj w chłodnym miejscu.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

One comment on “Alternatywne sposoby na Łuszczycę cz.2

Aleksja Nowak

bardzo wierze w to, że samo się znajduje ?

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *