Celebrytka walczy z łuszczycą

Amerykańska celebrytka Kim Kardashian od wielu lat mówi o swoich doświadczeniach z łuszczycą w mediach, oraz za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych. Dzięki swoim wpisom wyedukowała miliony ludzi, i została okrzyknięta „ambasadorką łuszczycy”. Niedawno gwiazda wydała także książkę, w której zdradza kulisy walki z łuszczycą.

W książce Kim pisze o swoich początkach z łuszczycą:

„(…) Pierwszy wysyp łuszczycy miałam w wieku 25 lat. Przeziębiłam się, a ponieważ łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, to ją wywołało. Łuszczyca zajęła cały brzuch i nogi. Na szczęście mój sąsiad był dermatologiem. Pokazałam mu to, a on podał mi zastrzyk z leku, który dał mi nadzieję, że łuszczyca zniknie (skoro to był mój pierwszy wielki wybuch). Zrobiłem to, a moja łuszczyca całkowicie się wycofała na około pięć lat. „

Po okresie reemisji, choroba wróciła:

„(…)Mieszkałam w Nowym Jorku – nigdy tego nie zapomnę, ponieważ to było otwarcie naszego sklepu DASH w listopadzie. Po powrocie do domu bardzo swędziała mnie skóra. Moja mama spojrzała na moją nogę i powiedziała, że to zdecydowanie łuszczyca. To wtedy zaczęła się moja prawdziwa podróż z łuszczycą. Przez ostatnie osiem lat, chociaż plamy były nieprzewidywalne, w jednym miejscu łuszczyca powracała konsekwentnie – na prawej dolnej części nogi. „

Po długim okresie walki z wciąż nasilającymi się objawami łuszczycy, gwiazda zaakceptowała wreszcie swoją przypadłość:

„(…)Zaakceptowałam łuszczycę. Bez względu na to, gdzie jest na moim ciele, czasami czuję się dobrze, a innym razem tuszuję ją produktami do makijażu ciała. Jeśli masz łuszczycę, nie możesz pozwolić, aby zrujnowała Ci życie. Musisz zrobić, co w twojej mocy, aby czuć się komfortowo i nie pozwolić żeby to ona przejęła kontrolę nad tobą. Prowadzę zdrowe życie i staram się jeść jak najwięcej warzyw i owoców i pić koktajle z mchu morskiego. Mam czas dla siebie i staram się ograniczyć stres do minimum. Mam nadzieję, że moja historia pomoże każdemu z chorobą autoimmunologiczną poczuć się pewnie i uwierzyć, że na końcu tunelu jest światło.”

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.