Jak golić nogi przy Łuszczycy?

Golenie nóg przy łuszczycy nie jest wskazane – takie opinie wygłaszają często lekarze dermatolodzy. Są jednak sposoby, dzięki którym można uniknąć bolesnych podrażnień. Poniżej jeden z nich, zasugerowany za pośrednictwem bloga ByLadybug.

Popularna blogerka do golenia pokrytych zmianami nóg, zaleca olej kokosowy. Poniżej fragment na ten temat, z najnowszego wpisu na blogu dziewczyny.

Olej kokosowy – choć niezbyt nadaje się do smażenia, może być używany jako naturalny, nawilżający kosmetyk.

Olej kokosowy stanowi poślizg dla maszynki i jednocześnie ją natłuszcza. Jedyne, co trzeba wziąć pod uwagę to to, że maszynka się szybciej zapycha. Tak jak pianka do golenia w kontaktu z wodą się ,,rozpuszcza” tak olej już nie. Trzeba więc tę maszynkę częściej oczyszczać przy goleniu. Ważne jest też częste zmienianie maszynki i najlepiej jej dezynfekowanie. Jednorazowe maszynki nie są takie JEDNORAZOWE i można używać ich wielokrotnie, jednak umówmy się, szybko gromadzą się na niej bakterie i to właśnie one mogą dodatkowo pogarszać stan skóry – a to musimy ograniczać do minimum! Jak wygląda takie golenie na olej kokosowy? Po prostu smarujemy nim skórę, gdzie chcemy pozbyć się włosków i przejeżdżamy tam maszynką. Dokładnie tak, jak robimy to przy tradycyjnej piance. I już! 

A wy jakich sposobów używacie, aby bezpiecznie golić skórę łuszczycową? Koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.