„Dzień bez kamuflażu” dla Łuszczyka

W piątek (23 sierpnia) w Warszawie przy Placu Zamkowym, w godz. 11.00-17.00 już po raz drugi odbędzie się ogólnopolska, bezpłatna akcja edukacyjno-profilaktyczna „Dzień bez kamuflażu”, która ma być również zachętą dla chorych na łuszczycę do „zrzucenia” zbędnej w upalne dni odzieży zakrywającej zmiany łuszczycowe.

Pomysł akcji zrodził się z konieczności budowania świadomości społecznej na temat łuszczycy. Wciąż wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że łuszczycą można się zarazić. Jest to powodem częstej stygmatyzacji chorych, ich izolacji i utraty pracy, a także utrudnionego uczestnictwa w życiu społecznym – mówi Dagmara Samselska, prezes AMICUS Fundacji Łuszczycy i ŁZS, organizatora wydarzenia Dzień Bez Kamuflażu.

Dzięki inicjatywie, w tworzenie której włącza się coraz więcej ekspertów z dziedzin medycyny i psychologii – istotnych dla jakości życia osób dotkniętych łuszczycą, uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość konsultacji ze specjalistami dermatologami oraz kardiologami; poznają możliwości leczenia łuszczycy i zasady profilaktyki łuszczycowej.

Chętni będą mogli skorzystać z badania znamion dermatoskopem. Będzie można wykonać badania przesiewowe w kierunku chorób współistniejących z łuszczycą, w tym cukrzycy, badanie składu ciała, wykonać pomiar ciśnienia tętniczego oraz dowiedzieć się jakie badania należy wykonywać chorując na łuszczycę. Dietetyk doradzi właściwą dietę, a psycholog udzieli wsparcia i da wskazówki jak oswoić chorobę.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.