Tydzień bez Kamuflażu 2023: podsumowanie

Jak co roku w dniach od 28 sierpnia do 4 września, z inicjatywy AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, odbyła się seria darmowych spotkań z ekspertami w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-profilaktycznej TYDZIEŃ BEZ KAMUFLAŻU. Poniżej krótkie podsumowanie akcji.

Celem akcji jest budowanie świadomości społecznej na temat przewlekłych, niezakaźnych chorób skóry, a przede wszystkim zachęcenie pacjentów do „zrzucenia” zbędnej –zwłaszcza w sierpniowe dni – odzieży zakrywającej zmiany skórne. Większość spotkań w ramach Tygodnia Bez Kamuflażu odbyła się za pośrednictwem Internetu, z wyjątkiem spotkania z 2go września, gdy organizatorzy wystąpili na żywo w Poznaniu na terenie Jeziora Maltańskiego.

W pokojach tematycznych online było można zasięgnąć opinii specjalistów na temat:

➡28 sierpnia, godz. 20.00 – trądzik różowaty i toczeń

➡29 sierpnia, godz. 20.00 – atopowe zapalenie skóry

➡30 sierpnia, godz. 20.00 – łuszczyca

➡31 sierpnia, godz. 20.00 – hidradenitis suppurativa (HS)

➡4 września, godz. 20.00 – Jak radzić sobie z emocjami w chorobach skóry?

Skróty najciekawszych wywiadów znajdziecie wkróce na naszym blogu, a całość możecie obejrzeć na kanale YouTube AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS pod adresem: https://www.youtube.com/@amicusfundacja

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.