Joga, medytacja i relaks dla dzieci z chorobami skóry

Dla dzieci z AZS czy łuszczycą nie wszystkie ćwiczenia są korzystne. Często zdarza się, że intensywny wysiłek powoduje pocenie się, co może podrażnić skórę. Jeśli ćwiczenia są nagłe i gwałtowne, skóra w stanie zaostrzenia może popękać. Trzeba też uważać na kontakt podrażnionej skóry z przyrządami gimnastycznymi. Dobrym rozwiązaniem mogą być odpowiednio dobrane ćwiczenia Jogi.

Joga, relaksacja i medytacja pomagają dziecku uspokoić się, odprężyć, przenieść uwagę ze świądu na zadanie, zredukować napięcie, poprawić koncentrację i nauczyć kontroli zachowania. Ćwiczenia Jogi pomagają też poprawić postawę ciała, a to dalej wpływa pozytywnie na stan psychiczny dziecka, jego poczucie własnej wartości i kontakt ze sobą.

Już roczne czy dwuletnie dziecko z AZS może odczuwać rozdrażnienie wynikające z przewlekłego świądu czy trudnościami ze snem. U dziecka może się pojawić przewlekłe napięcie. Z wiekiem, do rozdrażnienia, niewyspania i przewlekłego napięcia, może dojść brak akceptacji swojego wyglądu i niska samoocena, a w związku z tym poczucie ograniczenia. Dziecko nie wszędzie może być „w pełni”. Mogą się pojawiać napady złości i negatywne emocje. Po szóstym roku pojawiają się problemy emocjonalne, stres, wybuchy gniewu, impulsywne zachowania i niecierpliwość.

O tym, jak pracować z dzieckiem wykorzystując relaksację, medytację, prawidłowe oddychanie i Jogę opowie nam Katarzyna Dwulit, specjalistka od pracy z dziećmi tymi metodami. Na spotkaniu poznasz praktyczne ćwiczenia, które będziesz mógł/mogła wykonać w domu z dzieckiem. Spotkanie odbywa się on-line. Ma charakter otwarty i jest bezpłatne. Zachęcamy Was do zarejestrowania swojego udziału w wydarzeniu pod linkiem – https://forms.gle/8peWtkZm4L7Xm8xN7 i przekazania nam, jakie tematy Was interesują, na jakie pytania chcielibyście uzyskać odpowiedź.

Link do spotkania:
https://us02web.zoom.us/j/89629445575
Meeting ID: 896 2944 5575

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.