Naturalne metody na łuszczycę: marchew, aloes, len.

Na łamach bloga wielokrotnie poruszany był temat, naturalnych metod na łagodzenie objawów łuszczycy. Tym razem uaktualniamy naszą listę domowych sposobów na łuszczycę, o okład z marchwi, miksturę z aloesu, oraz olej lniany. Jak zwykle czekamy na wasze opinie, na temat skuteczności opisanych przez nas metod. 

Okład z marchwi na łuszczycę

Marchewka bogata jest w przeciwutleniacze i bardzo korzystnie wpływa na wszelkie zmiany skórne.

Składniki: 2 małe marchewki, 1 ogórek.

Przygotowanie: Zetrzyj na tarce składniki, dobrze je wymieszaj i nakładaj na złuszczone obszary skóry. Okład należy pozostawić na skórze na około 20 minut i usunąć.

 

Mikstura z aloesu na łuszczycę

Jedna z najbardziej przyjaznych roślin dla naszego organizmu, pomaga też załagodzić objawy łuszczycy. Możemy ją zastosować na 2 sposoby:

  • Aloes może pełnić funkcję substancji nawilżającej. Niesamowite właściwości nawilżające pomogą nam odświeżyć, ujędrnić i zmniejszyć świąd skóry. Wystarczy tylko wydobyć miąższ z łodyżki i bezpośrednio zaaplikować na wykwity łuszczycy. Natychmiast odczujemy poprawę.
  • Można zastosować też aloes w płynie. Sprzyja to dobrej kondycji jelit, które są bezpośrednio związane z łuszczycą.

Składniki: Liść aloesu, ok. 3 szklanki wody (750 ml).

Przygotowanie: Składniki blendujemy, następnie odsączamy nadmiar wody. Zaleca się pić miksturę 3 razy dziennie, aż zauważysz poprawę.

 

Olej lniany na łuszczycę

Olej lniany zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe omega 3, które są niezwykle korzystne dla zdrowia skóry, szczególnie w przypadku występowania łuszczycy. Działają od środka, zapobiegając wysuszaniu się skóry i niwelują świąd.

Przygotowanie: Dwie łyżki tego oleju (30 ml) aplikujemy na dłonie. Stosujemy bezpośrednio na dotkniętych obszarach i pozostawiamy na 20 minut, a następnie zmywamy. Ilość należy dostosować do zakresu wykwitów. Doskonałym środkiem nawilżającym jest też olej kokosowy.

Przypominamy, że domowe sposoby na łuszczycę powinny stanowić uzupełnienie właściwego leczenia, a nie całkowicie je zastępować.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.