Powołano Koalicję na rzecz dostępu do leczenia biologicznego

Koalicja na rzecz dostępu do leczenia biologicznego „Recepta na przyszłość” to inicjatywa, której celem jest stworzenie platformy dialogu między specjalistami, organizacjami pacjentów oraz stowarzyszeniami branżowymi. Głównym celem jest wypracowanie rozwiązań, które realnie wpłyną na dostępność leczenia biologicznego w Polsce, pozwalając jednocześnie na dogonienie reszty Europy.

Działania Koalicji obejmują: zainicjowanie dyskusji pomiędzy specjalistami, pacjentami a decydentami w kwestii dostępu do leczenia biologicznego w Polsce, edukację lekarzy i pacjentów w zakresie leczenia biologicznego. Jedną z pierwszych inicjatyw Koalicji będzie seria webinariów, których celem będzie przybliżenie chorym oraz ich bliskim tematyki leczenia biologicznego.

Pierwszy webinar dermatologiczno-reumatologiczny odbędzie się już 7 grudnia o godz. 19:00 na platformie Zoom pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_6cjZZGjBSZS6vpe7iBvvFw. Prelegentami spotkania będą: dr hab. n. med. Irena Walecka, prof. CMKP, Konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii dla województwa mazowieckiego, Kierownik Kliniki Dermatologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski, Prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, oraz Dagmara Samselska, Przewodnicząca Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, Prezes AMICUS Fundacji Łuszczycy i ŁZS.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.