DMSO w leczeniu łuszczycy

DMSO potoczna nazwa Dimetylosulfotlenku – to naturalna substancja pozyskiwana podczas produkcji papieru z drewna. W niewielkich ilościach DMSO występuje również w niektórych produktach spożywczych i napojach, na przykład w pomidorach, mleku, kawie i herbacie. DMSO ma szerokie spektrum zastosowań leczniczych, w tym w leczeniu łuszczycy.

DMSO jest substancją o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych, której korzystny wpływ na organizm ludzki jest związany z:
• zmniejszaniem obrzęku i procesów zapalnych związanych z uszkodzeniem urazowym lub chorobowym tkanek,
• poprawą zaopatrzenia w krew w miejscu zastosowania,
• obserwowanym działaniem bezpośrednio stymulującym gojenie się ran,
• działaniem przeciwbólowym wynikającym z blokowania włókien czuciowych nerwów przewodzących ból.

DMSO na łuszczycę jest najczęściej stosowany w postaci płynnego roztworu wodnego 70-90% – zewnętrznie (na skórę) lub w żelach o różnych stężeniach.

Dzięki swoim obkurczającym, antyalergicznym i przeciwzapalnym właściwościom DMSO wspaniale sprawdza się przy problemach skórnych. Wiele doniesień wskazuje na to, że stosując zewnętrznie DMSO można uzyskać bardzo dobre efekty w leczenia łuszczycy oraz łuszczycowego zapalenia stawów. DMSO pomaga również przy różnego rodzaju wysypkach i podrażnieniach skóry. DMSO można miejscowo nakładać na brodawki, odciski zmienione stanem zapalnym, również czystym DMSO bez uprzedniego rozcieńczania.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.