O zdrowiu psychicznym osób z przewlekłymi chorobami skóry w sejmie RP

29 listopada w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej, podczas posiedzenia Podkomisji stałej do spraw zdrowia psychicznego Komisji Zdrowia odbyły się rozmowy o zdrowiu psychicznym dzieci, młodzieży i dorosłych z przewlekłymi chorobami skóry.

Prof. Joanna Narbutt przedstawiła najbardziej palące problemy pacjentów z przewlekłymi chorobami skóry – planowane są dalsze działania. Na spotkaniu poruszono kwestię wprowadzenia do wykazu chorób rzadkich, takich chorób jak Rybia Łuska i Hidradenitis Suppurativa. Podjęto także rozmowy z przedstawicielką Ministerstwo Zdrowia Dyrektor Dorotą Olczyk, na temat kampanii społecznej związanej z chorobami skóry.

Osoby biorące udział w spotkaniu podkreślają, że ważne, aby temat zdrowia psychicznego w chorobach skóry przestał być marginalizowany, a spotkanie w Sejmie było pierwszym, tak ważnym krokiem do zmian w zakresie wszechstronnej opieki nad pacjentami z przewlekłymi chorobami skóry.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.