Oleje konopne na łuszczycę

Olej konopny słynie ze swoich właściwości nawilżających i odbudowujących dlatego świetnie nadaje się do pielęgnacji suchej i zniszczonej skóry łuszczycowej. Zawarte w nim składniki aktywne nie tylko uelastyczniają skórę ale również ją wygładzają. Są także niezwykle pomocne w usuwaniu martwych komórek naskórka.

W preparatach na łuszczycę coraz częściej spotykamy oleje konopne, których działanie opiera się zarówno na wzmocnieniu naskórka, jak i przyspieszeniu jego regeneracji. Z prowadzonych badań na temat właściwości biologicznych olejków konopnych wynika, że doskonale nadają się one zarówno do skóry suchej, jak i mocno przetłuszczającej się. Jest to istotne w przypadku osób z łuszczycą, które zmagają się z łojotokiem. Olejki konopne regulują bowiem proces wytwarzania się sebum hamując tym samym powstawanie nowych zmian. Nie są również komedogenne, czyli nie zapychają porów.

W składzie olejków konopnych odnajdziemy kwas α-linolenowy, który działa przeciwzapalnie i łagodząco. Powoduje wyciszenie aktywnych stanów zapalnych skóry oraz redukuje charakterystyczne dla niego zaczerwienienie i pieczenie. Preparaty na bazie olejku konopnego bardzo dobrze się wchłaniają, nie brudzą ubrań i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Jednocześnie wzmacniają naturalną odporność skóry chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Preparaty konopne na łuszczycę znajdziesz w ofercie Centrum Łuszczycy: https://www.centrumluszczycy.pl/pol_m_Preparaty-na-luszczyce_Skladnik-aktywny_Konopie-481.html

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.