Tydzień bez Kamuflażu – cykl spotkań online dla łuszczyków

AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS już po raz czwarty zaprasza na Dzień Bez Kamuflażu – cykl bezpłatnych spotkań ze specjalistami z zakresu medycyny i psychologii. Celem akcji jest budowanie świadomości społecznej na temat przewlekłych, niezakaźnych chorób skóry, a przede wszystkim zachęcenie pacjentów do „zrzucenia” zbędnej – zwłaszcza w sierpniowe dni – odzieży zakrywającej zmiany skórne.

Tegoroczna –  już czwarta edycja Tygodnia Bez Kamuflażu, ze względu na sytuację epidemiologiczną odbędzie się online. W dniach od 23 do 28 sierpnia w pokojach tematycznych będzie można zasięgnąć opinii wielu specjalistów dermatologii, alergologii, psychologii, a także kosmetologa i makijażystki.

Kobiety z chorobami skóry często ze smutkiem rezygnują z makijażu, czy zabiegów gabinetowych poprawiających urodę. Wcale nie musi tak być, dlatego podczas spotkań ze specjalistami skorzystać będzie można z warsztatów z makijażystką i szkolenia z doświadczonym kosmetologiem. Uczestnicy dowiedzą się jak pielęgnować skórę wrażliwą (m in. skóra osób z łuszczycą, z AZS, duża reaktywność na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, zmiany na skórze, uszkodzony płaszcz hydro-lipidowy), z jakich zabiegów gabinetowych można korzystać w określonym schorzeniu, a także nauczą się podstaw wykonania bezpiecznego makijażu. Każda z nas powinna mieć możliwość poczuć się wyjątkowo.

Więcej o wydarzeniu znajdziesz na stronie WWW Fundacji Amicus: https://amicusfundacja.org/nasze-dzialania/bez-kamuflazu/

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.