Rehabilitacja w łuszczycowym zapaleniu stawów

Mamy dla was kolejny ciekawy materiał powstały z okazji obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Tym razem lek. Lidia Zdanowicz-Jasińska – specjalista balneologii i medycyny fizykalnej, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista reumatologii, opowie o rehabilitacji w łuszczycowym zapaleniu stawów.

Rehabilitację najprościej definiować jako postępowanie mające przywrócić osobom niepełnosprawnym fizycznie i psychicznie sprawności do funkcjonowania w społeczeństwie. Inaczej mówiąc rehabilitacja pomaga osobie chorej na łuszczycowe zapalenie stawów zachować jak największą niezależność w codziennych czynnościach życiowych.

Cykl „Rehabilitacja w ŁZS” zawiera filmy: 1. Wprowadzenie 2. Kręgosłup szyjny 3. Kręgosłup 4. Staw biodrowy 5. Staw barkowy 6. Staw kolanowy 7. Nadgarstek 8. Stopy 9. Ćwiczenia oddechowe. Wszystkie filmy znajdziecie na YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLoLoBwmkXovaKISYG7VMm_zA_rh32FeCl Poniżej pierwszy z filmów zawierający wprowadzenie do serii „Rehabilitacja w łuszczycowym zapaleniu stawów”:

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.