Seks w łuszczycy

Widoczne i dokuczliwe zmiany skórne, szczególnie na narządach płciowych, mogą w sposób zrozumiały wpłynąć niekorzystnie na relacje intymne, poprzez negatywny wpływ na pewność siebie i poczucie własnej wartości. Lęki i depresja często rozwijają się u pacjentów z przewlekłymi chorobami skóry z podobnych przyczyn, a dysfunkcja seksualna może być przejawem głębokiego stresu psychicznego.

O tym jak odnaleźć się w tej trudnej sytuacji, z troską i czułością dbać o intymną relację doradzą specjaliści z Amicus Fundacja Łuszczycy i ŁZS w ramach Tygodnia bez Kamuflażu. Już w piątek 22 sierpnia gościem Dagmary Samselskiej prezes Fundacji Amicus będzie Prof. dr hab. Ewa Mojs, psycholog kliniczny i neuropsycholog, Kierownik Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Start wydarzenia online o godzinie 20:00 na Facebookowej stronie Fundacji Amicus, a wcześniej możesz anonimowo zadać pytanie specjaliście (wiadomość na kontakt@amicusfundacja.org).

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.