Węgiel aktywny w leczeniu łuszczycy

Węgiel aktywny kojarzy nam się głównie ze środkiem, który pomaga nam złagodzić nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Mało osób wie, że coraz częściej wykorzystywany jest w preparatach pielęgnacyjnych do skóry jako doskonały element wspomagający terapię przewlekłych chorób skóry – łuszczycy, trądziku czy łojotoku.

Jak podaje serwis Centrum Łuszczycy: „węgiel aktywny wykazuje silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne dlatego coraz częściej odnajdziemy go w preparatach pielęgnacyjnych na łuszczycę. W zależności od rodzaju produktu i jego przeznaczenia, węgiel może mieć działanie oczyszczające czy regenerujące.”

mydło z węglem aktywnym na łuszczycę

We wspomnianym powyżej artykule, możemy przeczytać także, że węgiel aktywny pomaga usunąć liczbę wykwitów oraz ograniczyć ich powstawanie, jest również przydatny w usuwaniu pozostałości po kosmetykach i lekach stosowanych zewnętrznie, oraz bierze udział w procesie regulacji sebum poprzez odblokowanie porów i ograniczeniu wydzielania łoju.

Węgiel łagodzi dodatkowo rogowacenie naskórka i jego szorstkość. Ma to pośredni wpływ na poprawę elastyczności i jędrności skóry. Co więcej, preparaty na łuszczycę z węglem aktywnym zmniejszają podrażnienia oraz zaczerwienienia. Są przydatne w redukcji przebarwień powstałych w wyniku toczącego się stanu zapalnego.

Więcej informacji na temat węgla aktywnego, jego możliwości leczenia łuszczycy oraz polecane produkty z węglem aktywnym na łuszczycę, znajdziesz w artykule: https://www.centrumluszczycy.pl/Wegiel-aktywny-w-leczeniu-luszczycy-blog-pol-1620979322.html

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.