Substancje stosowane w miejscowym leczeniu łuszczycy – Dermokosmetyki

Kosmetyki dermatologiczne czyli tzw. dermokosmetyki stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Czym tak właściwie są dermokosmetyki? Mogą one być stosowane zarówno w celach pielęgnacyjnych, wspomagających leczenie jak oraz leczących różne choroby skóry, w tym także łuszczycę.

Od środków pielęgnacyjnych dostępnych w drogeriach, dermokosmetyki różnią się siłą działania, brakiem substancji uczulających, zapachowych, barwników, czy konserwantów. Jednym słowem: są bardziej naturalne, mniej obciążające i lepiej przyswajalne przez organizm.

Ze względu na to, że proces produkcji przypomina bardziej sposób wytwarzania leków, niż kosmetyków, dermokosmetyki dostępne są głównie w aptekach. Warto w tym miejscu wspomnieć o możliwości zamówienia indywidualnego preparatu stworzonego według dokładnych zaleceń dermatologa, który po przebadaniu skóry „przepisuje” kosmetyk niczym lek na receptę.

Dobór odpowiedniego preparatu jest kwestią kluczową. Należy wcześniej skonsultować się z lekarzem, by uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto. Podczas zakupów trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek – niedostosowanie produktu do rodzaju schorzenia i skóry może czasami prowadzić do tak zwanych stanów zapalnych na tle kosmetykogennym.

Dla osób chorych na łuszczycę przeznaczone są kosmetyki zawierające parafinę, olej sojowy lub arachidowy, wyciągi pszeniczne, substancje kojące, czy kompleksy zawierające takie związki chemiczne jak ceramidy, cholesterol, nienasycone kwasy tłuszczowe.

Czytając skład danego leku łuszczycy powinni zwrócić szczególną uwagę na obecność takich składników jak:

  • Glycol, który ma działanie przeciwświądowy,
  • Olej z ogórecznika lekarskiego regulujący wilgotność skóry, regenerująco-łagodzący ,
  • Olej z nasion lnianki – poprawia ogólną kondycję skóry,
  • Masło Karite – bogate w wit. A, E i F, zapewniające gładkość, jędrność, zdrowy i promienny koloryt,
  • Ichtiol mający działanie przeciwzapalne.

Osoba chorująca na łuszczycę musi pamiętać o systematycznym nawilżaniu skóry – niezależnie, od tego, czy jest obecnie w okresie wykwitu, czy remisji. Zaniedbanie tego obowiązku może skutkować nasileniem objawów w postaci zlewania się plam, swędzenia. Regularne stosowanie dermokosmetyków przyczynia się do łagodniejszych wysypów łuszczycowych oraz dłuższych okresów remisji.

Dermokosmetyki, ze względu na swoje właściwości: przyjemny zapach, małe ryzyko wystąpienia podrażnień oraz brak negatywnego wpływu na organizm chorego, doskonale sprawdzają się także w pielęgnacji skóry łuszczycowej u małych dzieci, których leczenie klasycznymi metodami może być uciążliwe.

Więcej informacji na temat tej nowatorskiej formy leczenia, znajdziecie Państwo na stronie dystrybutora najbardziej popularnej w Polsce marki dermokosmetyków na łuszczycę – dr Michaels.

Dermokosmetyki na łuszczycę, w zależności od przeznaczenia mogą być dostępne w formie maści, żelu lub toniku.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

 

Zostaw komentarz!

One comment on “Substancje stosowane w miejscowym leczeniu łuszczycy – Dermokosmetyki

Arnolda Nowak

No, trochę nas tam jednak było, mało bo mało, ale jednak

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.