Badania nad skutecznością dermokosmetyków DrMichaels

W dzisiejszym wpisie poruszę temat australijskich dermokosmetyków dr Michaels, których to dystrybutor na rynek polski jest patronem naszego bloga. Przedstawię badania Prof. Dr.med. Haralda Maiera z Oddziału Dermatologii Specjalnej w Wiedniu dotyczące skuteczności ww. preparatów.

Badania zostały opublikowane w Austryjackiej prasie medycznej w 2005 roku pod tytułem „DR.MICHAELS PFLEGEPRODUKTE FÜR PSORIASIS” .

Co badano?

Od niedawna na austriackim rynku dostepna jest australijska seria produktów pielęgnacyjnych (Dr. Michaels Pflegeprodukte fuer Psoriasis), które zarejestrowano jako produkty kosmetyczne. Testy kliniczne wykazały  ze środki te przyczyniły się do znacznej poprawy objawów choroby u pacjentów z zapalnymi ogniskami łuszczycy  Seria produktów składa się z środka oczyszczającego, maści oraz produktu pokrywającego.

Przebieg badania

Kliniczne testy skuteczności zostały przeprowadzone w Ambulatorium Oddziału Dermatologii Specjalnej w AKH, Wiedeń  Porównaliśmy działanie Dr.Michaels środków pielęgnacyjnych (Dr.Michaels Pflegeprodukte fuer Psoriasis) z działaniem dotychczasowych produktów pielęgnacyjnych  które są stosowane według tego samego schematu. Pacjenci zostali przypadkowo przydzieleni do jednej z grup badawczych. Żaden z pacjentów ani lekarzy nie wiedzieli które preparaty zastosowano. Tego rodzaju badania wykonywane są w celu osiągnięcia jak najbardziej obiektywnych wyników.

Pacjenci nałożyli środek oczyszczający na chore miejsca skóry i spłukali ciepła woda po okresie 3 – 5 minutowym. Następnie wsmarowano maść na ogniska z łuszczycy i po wchłonięciu pokryli miejsca zapalne produktem pokrywającym  Leczenie przeprowadzano dwa razy dziennie.

Dr. Michaels środki pielęgnacyjne (Pflegeprodukte fuer Psoriasis) zawierają  obok niewielkiej ilości smoły z węgla kamiennego (w żelu oczyszczającym), oleje i tłuszcze wyłącznie roślinne. Analiza wykonana przez „Bundesinstitut fuer Arzneimittel des BMfFG” wykluczyła obecność nie zdeklarowanych środków tj. Glukokortikosteroide, Calcipotriol, Tacalcitol.

Leczenie trwało 8 tygodni. Ocena nastąpiła na początku badania, po 2, 4, 6 i 8 tygodniach przy pomocy Psoriasis Area and Severity Index (PASI-Score).

Jakie były wyniki?

Po przebadaniu 22 pacjentów przeprowadziliśmy analizę z polowy okresu trwania próby, która wykazała bardzo przekonujące wyniki. W obydwu grupach doszło do poprawy po ośmiotygodniowej terapii, przy czym w grupie Verum doszło do znacznie lepszych wyników niż w przypadku grupy Placebo. Wyrażając to w liczbach, łuszczyca w grupie Verum (Dr. Michaels Pflegeprodukte fuer Psoriasis) poprawiła sie o 87% a w grupie Placebo o 22%. Niepożądane skutki uboczne wystąpiły jedynie u trzech pacjentów z grupy „Dr. Michaels Pflegeprodukte fuer Psoriasis”, ale były mało znaczące i przelotne. Również w grupie Placebo wystąpiły dwa przypadki.

Streszczenie

Badanie to wykazało bardzo zadowalające działanie antyluszczycowe Dr. Michaels Pflegeprodukte fuer Psoriasis. Można zatem założyć  ze maść zawiera jedna albo więcej zasad działania antyluszczycowych, które nie sa znane do dnia dzisiejszego. Stosowanie tych środków powinno nastąpić jedynie w porozumieniu z lekarzem specjalista, ponieważ tylko on jest w stanie zaproponować właściwe dla określonej formy łuszczycy i właściwe spośród szerokiej gamy dostępnych terapii leczenie.

Więcej o produktach z serii Dr Michaels. 

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.