O łuszczycy w radiu RDC

Z okazji Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę radio Radio Dla Ciebie przeprowadziło interesującą rozmowę z Dagmarą Samselską,  prezes Fundacji „AMICUS” i Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS. W rozmowie wyjaśniono czym jest łuszczyca i obalono podstawowe mity na temat choroby.

W rozmowie jest mowa o tym, że łuszczyca  to niezakaźna, przewlekła i nawrotowa choroba skóry, która dotyczy około 2% populacji. Objawia się charakterystycznym zgrubieniem i zaczerwienieniem skóry, z towarzyszącym łuszczeniem w postaci białosrebrzystych płatków. Około 80% osób chorych cierpi na łuszczycę zwyczajną, ale zdarzają się ciężkie przypadki schorzenia. Wyróżniamy dwa typy łuszczycy w zależności od wieku wystąpienia objawów i uwarunkowania genetycznego.

Pełną treść audycji znajdziecie na stronie Radia Dla Ciebie, pod linkiem:

https://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc_JxlcDgzlPhOJm8Wba5fk?episode=USi5yGG6ETmpL4JukN45&active_page=1&fbclid=IwAR2cn2X7ieLuQg3b4li6mVRp2t4Ee6Z3HHAjjjNqGrnvPfC06ClX-pSTTK4

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.


Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.