Oczyszczająca moc jarmużu

Na śledzonym przez nas Facebookowym profilu @Łuszczyca pojawił się wpis – przepis, w których znajdziecie informacje na temat oczyszczających właściwości jarmużu. Temat jest na tyle ciekawy, że postanowiliśmy go Wam przekazać. Zachowano oryginalną pisownię.

Wiosna, wiosna… Wszystko się zieleni, więc i na talerzu również zielenina musi się pojawić! ???? po ostatnich 2 tygodniach dietetycznego rozprężenia oczyszczam znowu organizm. Wykorzystałam do tego celu jarmuż – pierwszy raz w życiu nabyłam ten cud natury, skuszona jego żywą zieloną barwą. I od razu strzeliłam sobie koktajl! ????

Składniki:????????????

  • 3 garście jarmużu
  • 2 banany
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • kilka kawałków mrożonego ananasa

Powyższe wszystko zblendować, i efekt końcowy uzupełnić o płatki migdałów i garść rodzynek w roli dekoracji ????

Dlaczego akurat jarmuż?

Ponieważ posiada chlorofil – zielony barwnik, który również ma działanie przeciwutleniające i wspomaga procesy oczyszczania organizmu – tworzy silne połączenia z częścią toksycznych związków (w tym z niektórymi substancjami rakotwórczymi), dzięki czemu mniejsza ilość szkodliwych związków dociera do tkanek organizmu. A to ma również znaczenie przy łuszczycy. Do tego witaminy i minerały, z wit. K na czele – która odpowiada za niwelowanie zaczerwienień! ???? Antyoksydanty opóźniają starzenie skóry, przyczyniają sie do zwiększonej produkcji kolagenu, i wpływają na poprawę zdolności regeneracyjnych skóry ????

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.