PSORIASIS VULGARna – pierwsza powieść o łuszczycy

„Kierowała mną chęć opowiedzenia w sposób uniwersalny i oryginalny – czym jest łuszczyca, jak wpływa na życie i jak bardzo potrafi zniszczyć psychikę.” – tak o powstaniu PSORIASIS VULGARna mówi autor książki Arkadiusz Kasprzak, w wywiadzie dla FundacjaBezWstydu. Poniżej wybrane fragmenty wywiadu.

Co skłoniło Cię do napisania książki, w której przewodnim tematem jest łuszczyca?

Arkadiusz Kasprzak: (…) Na rynku jest kilka książek medycznych i poradników, jednakże do tych lektur nawet sami chorzy niechętnie zaglądają, a ja chciałem stworzyć coś, do czego zajrzy osoba chora, znajdzie tam zrozumienie, wsparcie czy wskazówki, ale także osoby zdrowe, których nie przytłoczy temat a zaciekawi sama historia. Stąd powieść, która ma wiele wątków, a łuszczyca jest po prostu motywem przewodnim.

Autor książki Arkadiusz Kasprzak sam od wielu lat zmaga się z łuszczycą.

W jakim stopniu zawarłeś w książce swoje prywatne doświadczenia związane z psychologicznymi i fizycznymi aspektami osoby chorej?

Arkadiusz Kasprzak: Ta książka, mimo fikcyjnej historii, jest bardzo osobista. Wiele sytuacji zdarzyło się naprawdę, wiele postaci istnieje w prawdziwym życiu. Emocje są oddane w stu procentach, tylko dostosowywałem pewne elementy z mojego życia do fabuły powieści, aby była bardziej wciągająca i stanowiła sensowną, logiczną, spójną treściowo całość.

Czy poprzez napisanie tej książki planowałeś lub planujesz jakąś rewolucję w Polsce? Jaki był jej cel?

Arkadiusz Kasprzak: Oczywiście, że nie miałem na celu wywrócić dermo-świata do góry nogami. Cel książki jest prosty – dać wsparcie chorym, uświadomić zdrowych, oraz zwrócić uwagę na kilka innych problemów jak chociażby skutki braku wsparcia od najbliższych, czy fałszywa przyjaźń, a nawet hejt w internecie. Ciężki temat w lekkiej formie, stąd w książce nie brakuje humoru, zabawnych dialogów i barwnych postaci.

Więcej informacji o książce znajdziesz na stronie wydawnictwa Ridero.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.