Stanowisko Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego w sprawie leczenia ŁZS w 2020

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego dotyczące dostępności innowacyjnych terapii dla pacjentów z chorobami reumatycznymi w tym Łuszczycowego Zapalenia Stawów.

W oświadczeniu z dnia 20.01.2020 r. PTR informuje o nowo uruchomionych programach „innowacyjnego leczenia”, wśród których znalazł się m.in. program:  LECZENIE ŁUSZCZYCOWEGO ZAPALENIA STAWÓW O PRZEBIEGU AGRESYWNYM (ŁZS) (ICD-10  L 40.5, M 07.1, M 07.2, M 07.3) .

W ramach programów lekowych pacjenci mają dostęp zarówno do innowacyjnych leków biologicznych, jak i biologicznych leków biopodobnych charakteryzujących się podobną skutecznością i profilem bezpieczeństwa jak leki innowacyjne.

Praktyczny dostęp pacjentów z zapalnymi chorobami stawów poszerzył się w 2019 roku o sekukinumab (Cosentyx) – pierwszy lek biologicznyz grupy hamujących aktywność IL-17 we wskazaniach ŁZS i ZZSK (decyzja refundacyjna obowiązująca od 1.11.2018 r.). Powiększyła się także lista leków refundowanych na ŁZS.

Szczegółową listę leków refundowanych, znajdziecie na stronie WWW Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego pod adresem:

http://www.reumatologia.ptr.net.pl/?stanowisko-polskiego-towarzystwa-reumatologicznego-z-dn-20012020-r-dot-dostepnosci-pacjentow-z-chorobami-reumatycznymi-do-innowacyjnych-terapii%2C284&fbclid=IwAR2dqqfUPargBH5GizDm-MqhJsgF4BC2kqpGPQzfSOTHck3vx7MdtbpGb8c

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.