Świąd w łuszczycy

Świąd to nieprzyjemne odczucie wywołujące chęć drapania, które powszechnie występuje w przypadku łuszczycy skóry. O sposobach na radzenie sobie z przewlekłym świądem w łuszczyc, mówi dr hab. n. med. Irena Walecka, kierownik Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie.

Nadmierny świąd występujący w łuszczycy, jest problemem wstydliwym i utrudniającym normalne funkcjonowanie. Dlatego by skutecznie się go pozbyć, pacjent powinien być leczony przyczynowo. Zmagając się ze świądem należy zawsze leczyć chorobę podstawową!

W walce z uporczywym świądem w łuszczycy, pomocne okażą się emolienty odbudowujące skórę. Skutecznym rozwiązaniem we wielu przypadkach jest miejscowe leczenie świądu za pomocą maści i żeli, a przede wszystkim specjalistycznych dermokosmetyków na łuszczycę, czyli emolientów dostępnych w aptekach.

Świąd w łuszczycy może być uciążliwy, lecz można go skutecznie łagodzić, m.in. za pomocą specjalistycznych dermokosmetyków na łuszczycę.

Regularne nawilżanie skóry dotkniętej świądem jest niezwykle istotne. Pacjenci zmagający się ze swędzeniem powinni zakładać lekką i zwiewną odzież, a także dbać o nawilżenie pomieszczeń. Suchość skóry wzmagają klimatyzowane pomieszczenia, a także wysokoprocentowy alkohol i ostre potraw. Pacjenci skłonni do świądu powinni unikać wełnianych ubrań, ponieważ wełna stymuluje swędzenie i podrażnia skórę. Należy także krótko obciąć paznokcie, aby nie doprowadzić do powstania bolesnych ran.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.