Ruszyła kampania „Zmień swój punkt widzenia”

Kampania społeczna „Zmień swój punkt widzenia” stara się odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące leczenia łuszczy. Jeśli chcesz wiedzieć jak skutecznie leczyć łuszczycę, o czym rozmawiać z lekarzem, i gdzie znajdują się ośrodki leczące średnią i ciężką łuszczycę odwiedź stronę kampanii: http://www.zmien-punkt-widzenia.pl . 

Kampania Zmień swój punkt widzenia” ma na celu zmotywowanie chorych do podjęcia walki, poszukania miejsca, w którym chorzy otrzymają pomoc. Początkiem tej drogi jest wybór kliniki i przygotowanie się do wizyty lekarskiej w celu podjęcia leczenia, aby w końcowym efekcie uzyskać „czystą skórę”.

Równie ważną kwestią poruszaną w kampanii jest sposób, w jaki chorzy widzą siebie samych. Częstą reakcją na chorobę jest wykluczanie się z życia społecznego, unikanie kontaktu, rezygnacja z walki o siebie i podjęcie lub kontynuowanie leczenia. Problem ten występuje na tyle często, że należy temu zjawisku przeciwdziałać. Przekonanie to dotyczy przede wszystkim osób, które się z nią zmagają. Ich punkt widzenia należy zmienić. Kampania „Zmień swój punkt widzenia” jest próbą takiej zmiany, a może się ona dokonać na gruncie rzetelnej wiedzy na temat łuszczycy.

Współczesna medycyna, choć jeszcze nie może całkowicie wyleczyć łuszczycy, oferuje wiele możliwości, które minimalizują lub całkowicie eliminują jej objawy. Ścieżka leczenia opisana na stronie kampanii prowadzi chorych od lekkiego stadium choroby, aż po stopień umiarkowany i ciężki, który jest najbardziej uciążliwy i powoduje największe wycofanie się z życia społecznego.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *