Domowe sposoby na łuszczycę krostkową

Łuszczyca krostkowa, stanowi około pięciu procent ogólnych zachorowań na łuszczycę. Co ciekawe, odmiana krostkowa znacznie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Pojawią się zwykle u osób dorosłych – ok 50-60 roku życia, może rozwijać się samodzielnie, bądź towarzyszyć innym rodzajom łuszczycy.

Obszerną charakterystykę łuszczycy krostkowej, znajdziesz we wpisie: „Rodzaje łuszczycy: łuszczyca krostkowa”. A tym razem, skupimy się na naturalnych (domowych) sposobach leczenia łuszczycy krostkowej dłoni oraz stóp.

Domowe sposoby na łuszczycę krostkową

W domowej terapii łuszczycy krostkowej dłoni oraz stóp, bardzo ważną rolę odgrywają kąpiele słoneczne. Okazuje się bowiem, że aż 95 procent pacjentów odczuwa ulgę po ekspozycji na promieniowanie słoneczne. A jeśli chorzy nie mogą korzystać z dobrodziejstw słońca (np. ze względu na porę roku), warto skorzystać ze specjalnych lamp leczniczych, lub wizyty na solarium. A jeśli chory ma taką możliwość, to, zwłaszcza zimą, warto wyjeżdżać do ciepłych krajów i eksponować na słońcu miejsca z łuszczycą.

Ważnym elementem terapii domowej, jest wyeliminowanie chemii wykorzystywanej do mycia i prania. W sklepach z produktami naturalnymi, można zakupić środki myjące pozbawione drażniącej skórę chemii.

Wśród domowych sposobów łagodzenia łuszczycy krostkowej dłoni i stóp warto wymienić także kąpiele z dodatkiem płatków owsianych, kąpiele w wywarze z otrębów pszennych, maseczki z nasion wiesiołka dwuletniego, które uciera się na papkę, okłady z wyciągu z jeżówki, okłady z roztworu soli, nacieranie skóry maścią żywokostową, okłady z naparu przywrotnika i krwawnika, okłady z olejku rumianku rzymskiego, okłady z soku aloesu, okłady z miodu i propolisu, okłady z namoczonego mielonego lnu , wysuszanie chorych miejsc kwasem salicylowym, maścią mocznikową i maścią salicylowo-siarkowa – więcej o tym jak przeprowadzić stosowną terapię, znajdziesz we wcześniejszych wpisach na blogu.

Dobre działanie nawilżające skórę, ma także olej kokosowy, olej arganowy, preparaty z alantoiną, lanoliną, parafiną, witaminą F, masłem shea, mocznikiem, a także specjalistyczne, naturalne dermokosmetyki na łuszczycę . Skórę powinno się nawilżać tuż po kąpieli, co zapobiegnie utracie wilgoci. Przy łagodzenia świądu, równie pomocne okażą się zimne kąpiele z dodatkiem octu z jabłek, oraz okładanie chorych miejsc torebkami z lodem.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.