Łuszczyca, optymalizacja leczenia [RAPORT]

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o badaniu „Optymalizacja leczenia łuszczycy w pandemii”. Badanie przeprowadziła Fundacja Łuszczycy i ŁZS Amicus, w związku z otrzymywanymi od dermatologów sygnałami o pogarszającym się stanie zdrowia łuszczyków w trakcie pandemii Covid-19. Właśnie opublikowano raport z tego badania.

W przedmowie do wyników badania, Dagmara Samselska z Fundacja Łuszczycy i ŁZS Amicus, pisze:

„(…) Koncentrując się na pandemii COVID-19, która jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich, zapomniano o ludziach, którzy często od wielu lat zmagają się z chorobami utrudniającymi aktywne funkcjonowanie w każdej sferze życia. Jak wygląda sytuacja osób chorych na łuszczycę w tym trudnym okresie? Czy problemy się nasiliły? Poza relacjami pacjentów, z którymi na co dzień mamy do czynienia w Fundacji postanowiliśmy sprawdzić doświadczenia dotyczące choroby i jej leczenia w czasie pandemii na dużej grupie, ponad 500 pacjentów.

Przeprowadzone badanie pokazało jak poważnym problemem jest brak dostępu do leczenia, ale także brak indywidualizacji terapii, brak koordynacji leczenia, przy wadliwie skonstruowanym programie lekowym, którego zapisy wymuszają przerwanie leczenia po 96 tygodniach. Sytuacja dotyczy osób w najtrudniejszej sytuacji – pacjentów z najbardziej trudną do leczenia łuszczycą, najbardziej narażonych na negatywne konsekwencje poważnego stanu zapalnego toczącego się w organizmie. (…)”

Pełną treść raportu „Łuszczyca, optymalizacja leczenia”, znajdziecie pod linkiem: https://tinyurl.com/yxbxvsf7

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.