Optymalizacja leczenia łuszczycy [RAPORT]

„Łuszczyca optymalizacja leczenia” to publikacja powstała z inicjatywy Fundacji Leczenia Łuszczycy i ŁZS AMICUS. Raport ukazał się w zeszłym roku i mieliśmy już okazję wspominać o nim na łamach bloga, lecz uznaliśmy, że to dobra pora aby przypomnieć temat. A warto, gdyż ta ponad 36 stronicowa publikacja to swoiste kompendium wiedzy o leczeniu łuszczycy.

Warto przypomnieć, że raport „Łuszczyca optymalizacja leczenia” powstał pod patronatem: Konsultanta krajowego ds. dermatologii i wenerologii prof. dr hab. n. med. Joanny Narbutt, oraz konsultanta wojewódzkiego ds. dermatologii i wenerologii województwa mazowieckiego prof. dr hab. n. med. Ireny Waleckiej. Autorkami są natomiast ekspertki wywodzące się z Unii Stowarzyszeń Chorych Na Łuszczycę i ŁŻS: Dagmara Samselska oraz Aleksandra Kurowska.

Autorzy raportu tak piszą o nim we wstępnie do swej publikacji:

Na podstawie analizy zebranych na potrzeby tego opracowania opinii pacjentów i ekspertów zostały zidentyfikowane obszary, które wymagają podjęcia działań systemowych i zmian na korzyść pacjentów w tym trudnym dla wszystkich czasie, ale też na przyszłość. Zwłaszcza w sytuacji zaciągania tzw. długu zdrowotnego – który już powoduje, że pacjenci zgłaszają się do lekarzy w cięższym stanie, są opóźnienia w diagnostyce oraz problemy z dostępem do skutecznego leczenia dla osób z łuszczycą – która jest jako choroba poważnym obciążeniem dla ok. 3% wszystkich Polaków, ale też wpływa na jakość i organizację życia ich bliskich – o czym piszemy w raporcie.

Pełny raport „Łuszczyca optymalizacja leczenia” możecie pobrać za darmo m.in. ze strony WWW Fundacji AMICUS:

https://amicusfundacja.org/wp-content/uploads/2021/05/Raport-Luszczyca.-Optymalizacja-leczenia.pdf

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.