Naturalne leczenie łuszczycy: napar z sarsaparilla

Krzew sarsaparilla to popularny w medycynie alternatywnej środek leczniczy. Napar z sarsaparilla ma m.in. właściwości przeciwzapalne, które z powodzeniem można wykorzystać także do łagodzenia objawów łuszczycy. 

Sarsaparilla jest uważana za naturalny środek detoksykujący, który pomaga oczyścić układ moczowy i poprawić objawy wszelkich niedoborów w organizmie. Oprócz tego pomaga oczyścić krew, dzięki czemu poprawia krążenie; to natomiast pozwala zwalczać niedoskonałości, które uwidaczniają się na skórze, takie jak trądzik i wysypka, pojawiające się z powodu łuszczycy. Sarsaparilla służy również jako stymulant do generowania hormonów, takich jak testosteron, więc pomaga też walczyć z impotencją seksualną. Sarsaparilla jest też stosowana w leczeniu wyprysków na skórze, łuszczycy, zapalenia skóry, trądu i czy swędzenia. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym pomaga znacznie w łagodzeniu objawów.

Napar – sarsaparilla z olejem czosnkowym na łuszczycę

Czosnek jest jednym z naturalnych składników używanych do pielęgnacji skóry, a dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym pomaga w jej regeneracji. Ponadto w medycynie tradycyjnej – czosnek jest wskazany jako pomoc dla osób cierpiących na choroby takie jak zapalenie skóry czy łuszczyca właśnie. Wspominaliśmy już o niezwykłym działaniu sarsaparilli na kondycję skóry, ale mimo to pragniemy podkreślić, że służy ona do niwelowania zanieczyszczeń w naszej skórze. Dlatego też wzbogacenie naparu czosnkiem, będzie miała jeszcze mocniejszy efekt.

Składniki: 1 szklanka wody (250 ml), 2 łyżeczki korzenia sarsaparilla (10 g), 1 szklanka oleju czosnkowego (200 g), Wacik lub bawełniana, ściereczka.

Przyrządzenie naparu krok po kroku: Zagotuj wodę w pojemniku. Po osiągnięciu punktu wrzenia należy dodać korzeń sarsaparilla i pozostawić go na 15 minut. Połącz napar z sarsaparilli z olejem czosnkowym w pojemniku z pokrywką, aby zagęścić mieszaninę. Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia i za pomocą wacika delikatnie nakładaj na dotknięte zmianami łuszczycowymi obszary skóry.

Należy pamiętać, że naturalne środki są często stosowane jako uzupełnienie leków lub kuracji przepisanych przez wykwalifikowanego dermatologa, aby wspomóc proces gojenia i złagodzić objawy.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *