Leczenie łuszczycy w pandemii: porady specjalistów cz.1

Pandemia nie sprawiła, że inne choroby przestały istnieć. Dlatego osoby, które są przewlekle chore i na stałe przyjmują leki nie powinny rezygnować ani przerywać leczenia. Dotyczy to także osób chorych na łuszczycę oraz łuszczycowe zapalenie stawów. Z myślą o tych pacjentach lekarze przygotowali specjalny poradnik, opublikowany pierwotnie na portalu Zdrowie.TVN.pl.

Pacjent w czasie pandemii. Co musi wiedzieć i o czym pamiętać?

Przede wszystkim pacjenci w czasie pandemii muszą zachować niezbędne środki ostrożności, które uchronią ich przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Chorzy na łuszczycę, reumatoidalne zapalenie stawów oraz łuszczycowe zapalenie stawów znajdują się w grupie ryzyka i muszą na siebie szczególnie uważać.

Pacjent musi także pamiętać, że to lekarz, w oparciu ogólny stan zdrowia chorego, decyduje o ewentualnej zmianie sposoby leczenia, a także o tym czy wizyta w placówce jest konieczna, czy też wystarczająca będzie konsultacja online czy przez telefon.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.