Minister Miłkowski o zmianach programów lekowych

W ostatnim czasie sporo uwagi na blogu poświęciliśmy kwestii zmian w programach lekowych wskazanych do skuteczniejszego diagnozowania i leczenia łuszczycy. Do sprawy postanowił odnieść się wieloletni współpracownik Ministerstwa Zdrowia, Wiceminister Zdrowia, Podsekretarz Stanu Maciej Miłkowski.

Maciej Miłkowski wspomina o „bardzo dużych zmianach” w programie lekowym łuszczycy plackowatej. – Będą nowe substancje czynne, będzie zniesiony limitu czasu, będzie dopuszczenie leczenia dzieci. W niektórych przypadkach off label. To są duże zmiany oczekiwane przez pacjentów – mówi.

– Jak już robimy program, to właściwie taki, żeby był zgodny ze wszystkimi standardami. Często dopuszczamy wskazania off label, które są niestandardowe, do których zachęcamy lekarzy, tak należy leczyć, bo takie są wytyczne europejskie czy amerykańskie – podkreśla.

Całość cytowanego powyżej wywiadu, znajdziecie na kanale YouTube CowZdrowiu:

Więcej informacji o planowanych zmianach, w kolejnym wpisie.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.