Rewolucyjne zmiany w programie lekowym?

Dochodzą do nas kolejne informacje o zmianach, jakie mają znaleźć się w nowym programie lekowym LECZENIE CHORYCH Z UMIARKOWANĄ I CIĘŻKĄ POSTACIĄ ŁUSZCZYCY PLACKOWATEJ (ICD-10: L40.0). Komentatorzy niemal jednogłośnie podkreślają, że szykowane zmiany dla osób leczących się na łuszczycę mogą okazać się wręcz rewolucyjne.

Zmiany w programie lekowym wchodzą od 1 marca na mocy Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 20 lutego 2023 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 marca 2023 r.

Co nowego znajdziemy w zaktualizowanym programie lekowym? Poniżej lista najistotniejszych zmian:

  • W programie mają być dostępne leki takiej jak: adalimumab, etanercept, infliksymab, iksekizumab, sekukinumab, ustekinumab, ryzankizumab, guselkumab, certolizumab pegol, tyldrakizumab i bimekizumab (NOWY).
  • Nowe leki dostępne dla dzieci już od 4 roku życia.
  • Od teraz wszystkie leki biologiczne dostępne będą już od 10PASI.
  • Co chyba najważniejsze – leczenie będzie trwać do czasu podjęcia przez lekarza prowadzącego decyzji o wyłączeniu pacjenta z programu – czyli BRAK przerwy administracyjnej!!!

Więcej informacji znajdziecie w wywiadzie z współpracownikiem Ministerstwa Zdrowia, Wiceministrem Zdrowia, Podsekretarzem Stanu Maciejem Miłkowskim we wpisie: https://www.luszczyca-blog.pl/dla-lekarzy-i-farmaceutow/minister-milkowski-o-zmianach-programow-lekowych/

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.