Polityka lekowa państwa – sukcesy i wyzwania

Polityka lekowa państwa angażuje znaczącą część uwagi wielu interesariuszy systemu ochrony zdrowia, w tym osoby chore na łuszczycę. Zapewnienie stabilnego dostępu do leków refundowanych oraz przewidywalnego otoczenia instytucjonalnego są kluczowe dla wielu z nas, szczególnie w kontekście niedawnych zmian w programach lekowych.

Pomimo skokowego wzrostu dostępności do terapii leczenia łuszczycy w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia oraz rosnących nakładów na ten cel istnieje wiele wyzwań, które umożliwiłyby kontynuację pozytywnie ocenianej polityki lekowej w kolejnych latach. Eksperci podkreślają, że należy zwrócić uwagę na drożność niektórych elementów systemu służących zapewnieniu dostępu do leków (programy lekowe, równość dostępu), realizację dokumentów strategicznych (Plan dla Chorób Rzadkich, Krajowy Plan Reform).

To właśnie ww. kwestie i nie tylko zostaną poruszone w ramach panelu dyskusyjnego z udziałem ekspertów pod tytułem „Polityka lekowa państwa – sukcesy i wyzwania”. Panel odbędzie się 19.04.2023 w godzinach 11.30-12.30. W trakcie dyskusji uczestnicy panelu przedstawią swoją ocenę polityki lekowej ostatnich lat oraz przedstawią propozycje zmian, które w ich odczuciu pomogą zrealizować cele kluczowe dla chorych oraz interesariuszy zaangażowanych w produkcję i dystrybucję refundowanych produktów leczniczych.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie WWW: https://rzecznicyzdrowia.pl

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.