Śniadanie z ekspertami: nowości i zmiany w programie lekowym

W ostatnim czasie sporo miejsca na blogu poświęciliśmy zmianom w programie lekowym dla leczenia łuszczycy. Komentatorzy niemal jednogłośnie podkreślają, że wprowadzone zmiany dla osób leczących się na łuszczycę mogą okazać się wręcz rewolucyjne. Temat postanowiła podjąć także Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, która w swym programie „Śniadanie z ekspertami” omówi wspomniane zmiany.

Zmiany w programie lekowym weszły w życie od 1 marca na mocy Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 20 lutego 2023 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 marca 2023 r. W nowym programie znalazło się sporo zmian m.in. nowe leki dostępne dla dzieci już od 4 roku życia, zwiększona dostępność leków biologicznych, wydłużenie leczenia do czasu podjęcia przez lekarza prowadzącego decyzji o wyłączeniu pacjenta z programu (brak przerwy administracyjnej).

Zmian jest oczywiście więcej, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowymi wyjaśnianiami ekspertów (m.in. prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt, dr hab. n. med. Irena Walecka) w ramach spotkania prowadzonego przez Dagmarę Samselską w ramach cyklu „Śniadanie z ekspertami”. W programie spotkania m.in.: ewaluacja programu lekowego B.47 LECZENIE CHORYCH Z UMIARKOWANĄ I CIĘŻKĄ POSTACIĄ ŁUSZCZYCY PLACKOWATEJ (ICD-10: L40.0), zmiany w programie lekowym B.47, co zmiany w programie lekowym oznaczają dla pacjentów? i inne.

Program oglądać można na żywo 3 kwietnia 12:00 na kanale YouTube Fundacji AMICUS:

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.