Łuszczyca okolicy genitalnej – leczenie

W ostaniem wpisie przedstawiliśmy Wam charakterystykę łuszczycy okolic genitaliów. W dzisiejszym prezentujemy rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w kontekście decydowania o podejmowaniu leczenia ogólnego oraz jakość życia a łuszczyca okolicy genitalnej – to kolejne zagadnienia poruszane przez dr. Pastuszczaka w jego prelekcji.

– Wszyscy chorzy z łuszczycą okolicy genitalnej mają dużo niższą jakość życia, skłonność do stanów obniżonego nastroju, do rozwoju klinicznie jawnej depresji, a także, co jest niezwykle istotne, mają zdecydowanie zmniejszoną chęć do podejmowania kontaktów seksualnych. Odczuwają również strach przed nawiązywaniem relacji, co szczególnie literatura przedmiotu podkreśla jako bardzo ważny czynnik w okresie adolescencji. Duże badanie na mężczyznach wykazało, że tacy pacjenci częściej zgłaszają zaburzenia i problemy z erekcją – opisuje ekspert.

Dr Maciej Pastuszczak poświęca uwagę także leczeniu miejscowemu i systemowemu łuszczycy genitalnej. – Mam wrażenie, że ciągle za mało lub zbyt późno myślimy o leczeniu biologicznym czy ogólnym naszych pacjentów. Szkoda, bo jest to postępowanie skuteczne i przynoszące poprawę także w innych zakresach – zauważa.

Prezentację dr hab. n. med. Maciej Pastuszczak nt. leczenia Łuszczycy okolicy genitalnej znajdziecie na portalu Termedia, pod linkiem: https://www.termedia.pl/dermatologia/Luszczyca-okolicy-genitalnej-,46242.html

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.