Nowoczesne leki na łuszczycę refundowane od 1 listopada

Jakiś czas temu na łamach bloga, prezentowaliśmy fragmenty wywiadu, w którym prof. Brygida Kwiatkowska, opowiadała o planach wprowadzenia nowych, refundowanych leków na łuszczycę, i ŁZS. Okazało się, że wspomniane plany wchodzą w życie z dniem 1-go listopada. 

Nowa lista leków refundowanych, którą Ministerstwo Zdrowia zapowiada od 1 listopada br. przynosi wiele korzystnych zmian w zakresie programów lekowych. Po raz pierwszy polscy pacjenci, chorujący na ciężkie postacie łuszczycy, będą mieli dostęp do nowoczesnych leków z grupy inhibitorów interleukiny 17.

Dotyczy to głównie dostępności do leczenia pacjentów cierpiących na łuszczycę, którzy zostaną objęci szeregiem nowych opcji terapeutycznych.

Cosentyx (sekukinumab) wchodzi na listę refundacyjną w ramach 3 programów lekowych: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej, Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym (ŁZS) oraz Leczenie ciężkiej, aktywnej postaci zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK). Z kolei Taltz (ixekizumabum) będzie dostępny dla pacjentów w ramach programu Leczenie ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *