Wakacje z łuszczycą

W wakacyjny, letni czas, bez ograniczeń możemy korzystać z darmowej, a jednocześnie wyjątkowo skutecznej terapii słońcem. Z drugiej jednak strony, odpoczynek nad wodą, czy na basenie, może wiązać się z nieprzychylnymi spojrzeniami, czy wręcz komentarzami osób postronnych.

Statystyki pokazują, że promieniowanie słoneczne przynoszą ulgę prawie 80% chorych na łuszczycę. Warto więc wychodzić na dwór gdy jest słonecznie i wystawiać na jego działanie możliwie jak największą powierzchnię skóry. Promienie słoneczne spowodują, że wykwity chorobowe na skórze zmniejszą się, a reemisja trwa dłużej. Musimy oczywiście pamiętać, iż aby nie narazić się na oparzenia, należy używać stosownych filtrów, oraz unikać zbyt długiej ekspozycji na słońce.

Osoby z łuszczycą mają pełne prawo do korzystania z kąpielisk publicznych.

Szczególnie w wakacje zdarza się, że osoby chore na łuszczycę mają utrudniony dostęp do basenów, czy innych kąpielisk. Stosowne oświadczenie w tej sprawie wydali Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz konsultant krajowy w dermatologii Joanna Narbut. W ww. oświadczeniu w sposób wyraźny zaznacza się, iż łuszczyca „nie niesie zagrożeń zdrowotnych dla innych użytkowników pływalni”. W świetle powyższych zaleceń oraz obowiązujących przepisów prawa, osoby z łuszczycą mają pełne prawo do korzystania z basenów, oraz innych kąpielisk, i nie można im tego prawa w żaden sposób ograniczać. Zabronienie korzystania z pływalni osobom chorym na łuszczycę mogłoby zostać odebrane jako naruszenie wolności osobistej lub przejaw dyskryminacji.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.