Łuszczyca na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Już 4 marca 2022 godzinie 09:30-11:00 w ramach VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się sesja „Choroby autoimmunologiczne – co już o nich wiemy i jak można pomóc pacjentom”, w ramach której proszona zostanie tematyka leczenia łuszczycy.

Kongresu Wyzwań Zdrowotnych to wyjątkowe w skali Europy forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej najważniejszych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. W ramach VII edycji Kongresu odbędzie kilkadziesiąt sesji, wykładów, prezentacji i wywiadów. W tym roku, w ramach sesji „Choroby autoimmunologiczne – co już o nich wiemy i jak można pomóc pacjentom”, eksperci od chorób autoimmunologicznych, m.in. Dagmara Samselska z Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę poruszą temat leczenie łuszczycy.

Eksperci poruszą także tematy takie jak:

  • Choroby autoimmunologiczne – są coraz częściej rozpoznawane i dotyczą wielu specjalizacji lekarskich
  • Czym są choroby autoimmunizacyjne i jakie jest ich znaczenie nie tylko w obszarze medycznym, ale i społecznym
  • Pilna potrzeba skutecznej organizacji opieki nad pacjentami z chorobami autoimmunologicznymi – w systemie brakuje wyspecjalizowanych placówek; lekarz nie wie, gdzie skierować chorego, a pacjent – gdzie szukać porady lekarskiej
  • Nowe leki i programy lekowe w terapiach chorób autoimmunologicznych.

Sesja odbędzie się 4 marca 2022 w godzinach 09:30-11:00 w sali Konferencyjnej 1 w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. WIęcej informacji o wydarzeniu: https://www.hccongress.pl/2022/pl/

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.